Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
LockWarszawa  Koło, ul. Deotymy 41
Start AKTUALNOŚCI Święto Miłosierdzia Bożego

Święto Miłosierdzia Bożego

Email Drukuj PDF

 

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela
po Wielkanocy była
świętem Miłosierdzia. (Dz. 299)

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 16 KWIETNIA 2023 r.

PARAFIA ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP W WARSZAWIE NA KOLE

Mszy św. o godz. 1500, odprawianej w Święto Miłosierdzia już po raz 21  w Parku Moczydło, przewodniczyć będzie ks. kardynał Kazimierz Nycz. Po Mszy św. koncert Stanisławy Celińskiej.

 

 

Siostra Faustyna określając miłosierdzie powiedziała krótko, że miłość jest kwiatem, a miłosierdzie owocem. (Dz. 949)

Tak więc nie chodzi jednak o jakąkolwiek naturalną dobroczynność, czy różnie motywowaną filantropię, ale o miłosierdzie świadczone bliźnim z miłości do Jezusa i w jego duchu. Wymaga to spojrzenia na drugiego człowieka oczyma wiary, jako na istotę stworzoną na obraz i podobieństwo Boże (Rdz 1,26), odkupioną nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, ale drogocenną krwią Chrystusa (1P 1,18).

30 IV 2000 r. Papież Jan Paweł II dokonał kanonizacji siostry Faustyny, jednocześnie ustanawiając Niedzielę Przewodnią świętem Miłosierdzia Bożego. Tym samym zostało spełnione pragnienie samego Pana Jezusa.

"Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim". (Dz. 570)

"W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski" (Dz. 699)

Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba spełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego jak ufność w dobroć Boga i czynna miłość bliźniego oraz być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej) i godnie przyjąć Komunię świętą.

"Pragnę udzielić odpustu zupełnego duszom, które przystąpią do spowiedzi i Komunii św. w święto Miłosierdzia mojego". (Dz. 1109)

 

Poprawiony ( piątek, 14 kwietnia 2023 )  

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości