Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP
LockWarszawa  Koło, ul. Deotymy 41
Start AKTUALNOŚCI Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Email Drukuj PDF

 

ihs

Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 8 czerwca.  Procesja parafialna wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.15. Procesja przejdzie ulicami: Deotymy, Brożka, Ciołka, Obozową i Deotymy do kościoła. Właścicieli samochodów parkujących na trasie procesji prosimy, aby na czas przejścia procesji usunęli swoje auta. Dołóżmy starań, aby udekorować nasze okna i balkony.

W oktawie Bożego Ciała uroczyste Nieszpory z procesją po Mszy św. o godz. 18.00.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, określaną po łacinie jako „Corpus Christi” - Boże Ciało. To dzień szczególny, w którym wychodzimy w procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice, aby publicznie wyznać naszą wiarę, a zarazem okazać, że Ewangelia wpływa na naszą codzienność. Tajemnica Eucharystii jest ofiarą, znakiem miłości Boga, który „ tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” (por.J3,16).

Na miłość Boga do całego świata i do wszystkich ludzi, w ten dzień odpowiadamy naszą miłością i czcią publiczną Zbawiciela obecnego w Sakramencie Eucharystii. Dlatego też uczestnicząc w procesji czcimy ten Sakrament nie wśród murów świątyni, ale wśród świata. Co roku Kościół wychodzi w procesji na ulice, pomiędzy domy, zakłady pracy, sklepowe szyldy i wystawy, gdzie zazwyczaj toczy się wartki strumień życia. Procesje te są naocznym i doświadczalnym spotkaniem tego, czego uczy Kościół i tego, co proponuje nam świat. Są zaproszeniem do uważnego spojrzenia na wartości tego świata poprzez pryzmat wiary.

Podczas Mszy świętej, w momencie konsekracji, na słowa kapłana widzialny chleb staje się osłoną niewidzialnej, ale przecież rzeczywistej obecności Chrystusa. To On nakazał nam dzielić Chleb pomiędzy wszystkich i sprawować tę tajemnicę na Jego pamiątkę. Przekładając Jego słowa na własne życie, tworzymy nowe wymiary, nadając nową treść naszym dokonaniom. Gdy nasze życie jest modelowane na Ewangelii wtedy w tym wszystkim, co robimy uobecniamy Chrystusa, sprawiając, że w naszych czynach On staje się obecny doświadczalnie i widzialnie, staje się Chlebem podawanym przez nas drugiemu człowiekowi. I tak, jak podczas procesji niesiemy Przenajświętszy Sakrament, także naszym chrześcijańskim życiem nieśmy w świat Chrystusa obecnego w Eucharystii.

Poprawiony ( sobota, 03 czerwca 2023 )  

Użytkownicy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości